Kullanım Önerileri

Güneşin, cilt üzerinde zarar verici etkilerinin olduğu bilinmektedir. Cilt, güneş ışınlarına maruz kaldığında cildin yapısında ve fonksiyonlarında önemli değişiklikler meydana gelir. 

 

Uzun süre korunmasız güneşte kalmak, üzücü sonuçlara ve büyük rahatsızlıklara neden olabilir. Özellikle de güneşin zararlı ışınları birçok deri hastalığına yol açar. Bu rahatsızlıkların büyük bir bölümünü cilt kanseri teşkil eder. Sorunun kaynağı, sadece güneş ışınları değil; kendimizi ve cildimizi bu zararlı ışınlara karşı nasıl koruyabildiğimizdir. Derinin bazı doğal savunma mekanizmaları, güneşin UVA ve UVB ışınlarına karşı uzun süre deriyi korumaya yeterli değildir. UVB ışınları ciltteki güneş yanıklarına ve cilt kanserine neden olan ışınlardır. (Güneşin dünyaya ulaşan en uzun mesafeli ultraviyole ışınıdır.) UVA ışınları, güneş yanığına yol açmaz. Ancak derinin alt tabakalarına ulaşarak deride ileriye dönük ciddi zararlar meydana getirir. Güneş altında korunmasız kalan cilt kızarır; yanar, su toplar, sonra da soyulur. 


Bu olumsuz etkilerden dolayı ciltte çizgiler ve erken yaşlanma belirtisi görülür. Bronzlaşma süresince cildi korumak, sağlıklı ve kalıcı bir bronzluk sağlayabilmek için güneş kozmetiği konusunda uzman olan firmamız, " Peer Sun, Victory Sun, Suntex ve Sun Atlantic " markaları ile mükemmel güneş ürünlerini keyifli bir yaz tatili için sizlerin beğenisine sunuyor.


Güneşlenirken ürün seçimi çok önemlidir. Hangi cilt rengine sahip olursak olalım ilk günlerde yüksek koruma faktörlü ürünler tercih etmeliyiz. Güneşten korunma faktörü, koruyucu güneş bakım ürünlerinin ön yüzünde bulunan bir rakamla ifade edilir. Örneğin; açık tenli ve 10 dk. içinde kızaran bir cilde sahipseniz 20 faktörlü güneş koruyucusu size 20 kat koruyuculuk sağlar. Böylece cildiniz 200 dk. güneşin zararlı ışınlarından korunmuş olur. Bu korunmayı güneşte kaldığınız sürece gerektiğinde tekrarlayabilirsiniz. Rüzgâr, aşırı ter, dalgalar ve havlu ile kurulanma koruyucunun etkisini azaltacağından, bu süreyi beklemeden ürün kullanımını tekrarlamak gerekebilir.Önemli Not: Aynı ürünü tekrar sürmek güneşte güvenle kalma süresini ekstra uzatmaz; gerekli maximum korumayı sağlar. Güneş ürünleri, güneşe çıkmadan 20-30 dk. önce gölge bir yerde sürülmelidir. Çünkü, ürünün cilt tarafından emilebilmesi için bu süre gereklidir. Plaja giderken açık renk giysiler, şemsiye, şapka ve güneş gözlüğü unutmamamız gereken temel ihtiyaçlardır. Gölgede olmamız, güneş ışınlarından korunuyoruz anlamına gelmez. Cildimizde yanmaların olmasını istemiyorsak, gölgede de olsa koruma faktörlü güneş ürünü kullanmalıyız. Bulutlu bir gün olsa da tedbirinizi alın. UV ışınlarının %80'i bulutlardan geçebilir. Güneşin en tehlikeli saatleri 11-16 arasıdır. Bu saatlerde güneş ışınları dik olarak yansır. Bu yüzden bu saatler arasında gölgede kalmak tercihiniz olmalıdır. 

Güneş koruma ürününüzü sık sık ve her deniz banyosundan sonra cildinize tekrar tekrar uygulayınız.  Vücudunuzdaki terlemeden dolayı oluşan su kaybını gidermek için bol su içiniz. 1 yaşın altındaki bebekler güneş ışınlarına maruz bırakılmamalı, şapka ya da şemsiye altında korunmalıdır.Denizden çıkmak istemeyen çocuklarınıza da yüksek koruma faktörlü, suya dayanıklı güneş ürünlerini sürekli uygulayınız.

Güneş ürünlerimizdeki E Vitamini, antioksidan özelliği taşıdığından UVA ışınları sonucu oluşan serbest radikallerin yaratacağı hasarlara karşı hücreleri korur. Cilde ekstra nem yükleyerek, erken cilt yaşlanmalarını önler.


Güneşlenme sonrası cildinizde oluşan yanma hissini ve gerginliği, Güneş Sonrası Losyon ve Aloe Vera Jel bakım ürünlerimizle giderebilir, cildinizi nemlendirebilir, sağlıklı bir bronzluğun keyfini yaşayabilirsiniz.


Web Tasarım ve Uygulama | RF